دلیل اصلی لرزش ماشین چیست


در خودروی خود نسته اید و حس آرامشی که قبلا در خودروی خود داشتید را در حال حاضر در خودروی خود احساس نمی کنید . لرزش های بی موردی را در اتاق خودروی خود حس می کنید. اما این لرزش ها از چه چیزی می تواند باشد ؟ با ما همراه باشید تا به بررسی این مشکلات بپردازیم .

 

بالانس نبودن چرخ ها

وقتی ماشین شما در حین رانندگی می لرزد، احتمالاً به دلیل مشکل در لاستیک ها یا سیستم تعلیق شما است. هر دو نقش مهمی در دور نگه داشتن خودروی شما از زمین، حرکت مستقیم به جلو و حرکت روان دارند. لاستیک هایی که تعادل ندارند یا شل شده اند به راحتی می توانند باعث ایجاد لرزش در هنگام رانندگی شوند. خوشبختانه، اگر با مشاهده علائم فوراً ماشین خود را به تکنسین ببرید، این یک راه حل آسان است. همچنین ممکن است بخش دیگری از سیستم تعلیق شما باشد که باعث لرزش شما می شود. اگر چنین است، بهتر است برای جلوگیری از تعمیرات جدی تر، در اسرع وقت به یک مکانیک مراجعه کنید.

ناهموار بودن ترمزهای ماشین

لرزش هنگام اعمال ترمز مستقیماً به سیستم ترمز اتومبیل شما به عنوان منبع اشاره دارد. اگر روتورهای شما سایش ناهموار یا تاب برداشته باشند، می توانند هنگام ترمزگیری باعث لرزش شوند. این می تواند فقط با استفاده معمولی اتفاق بیفتد. تراز کردن روتورها کار دشواری است، بنابراین باید ماشین خود را به یک تکنسین بسپارید تا از آن مراقبت کند.

 

کم بودن روغن گیربکس ماشین

تعدادی از مشکلات ممکن است ناشی از کم بودن مایع گیربکس باشد و یکی از آنها احساس لرزش خودرو در هنگام شتاب گیری است. اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که سطح روغن گیربکس خود را با استفاده از میله اندازه گیری مربوطه بررسی کنید. اگر نشان داد مایع کم است، در صورت امکان باید آن را پر کنید و ماشین خود را به تکنسین ببرید تا مشکل اساسی را تشخیص دهد. به احتمال زیاد، شما نشت مایع گیربکس دارید که باعث کاهش سطح مایع شما می شود. به تعویق انداختن تعمیر گیربکس فقط هزینه و استرس بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت، بنابراین ایده خوبی است که انجام عیب یابی توسط تکنسین را به تعویق نیندازید .

تعویض شمع های ماشین 

از طرف دیگر، متوجه شدن لرزش خودرو در هنگام شتاب گیری می تواند به شمع های جرقه نیز اشاره کند. اگر مایع گیربکس شما عالی به نظر می رسد، وقت آن رسیده است که توجه خود را معطوف کنید. علاوه بر این، اگر ماشین شما در حالت بیکار تکان می خورد، می تواند به شمع های شما نیز اشاره کند. شمع های شما مسئول مشتعل کردن مخلوط هوا و سوخت در موتور ماشین شما هستند، بنابراین اگر آن طور که باید کار نکنند، می تواند باعث شود که موتور شما در زمان های مختلف خشن کار کند. اگر به ماشین علاقه دارید، می توانید این تعویض را به راحتی در خانه انجام دهید. در غیر این صورت، بهتر است خودروی خود را به یک تکنسین مورد اعتماد ببرید.

آسیب دیدن دسته موتور ماشین 

اگر به طور ناگهانی متوجه لرزش ماشین خود در حالت بیکار شدید، می تواند نشان دهنده ساییدگی یا شکستگی پایه های موتور شما باشد. برای اینکه بفهمید این مشکل شماست، فقط باید کاپوت ماشین خود را بیرون بیاورید و به قطعاتی که موتور شما را در جای خود محکم می کند نگاهی بیندازید. اگر متوجه ترک خوردگی یا شکستگی قطعات شدید، می تواند دلیل تکان خوردن خودرو باشد. خوشبختانه، این یک راه حل آسان دیگر است، اگرچه اگر برای مدت طولانی به حال خود رها شود، می تواند مشکلات بزرگتری ایجاد کند.

برای دیدن مطالب بیش تری از نرسی کو به بخش وبلاگ ما مراجعه نمایید .

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *